Skrivbord sengustavianskt

Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt
Skrivbord sengustavianskt

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKRIVBORD, fanerat i mahogny, omkring år 1800, sengustavianskt, troligen stockholmsarbete, uppsats med dragjalusi och bakomliggande låd- och fackinredning, sarg med tre lådor, beslag i mässing, höjd ca 76-114 cm, 139x75 cm, nyckel (1) medföljer

Smärre slitage, kompletterat, restaurerat

578873

2018-10-11