Julservisdelar

Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar
Julservisdelar

Klubbat för:

650 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

JULSERVISDELAR, 5 dlr, 1900-talets mitt, flintgods, bestående av: skål, Rörstrand, karott, Gustavsberg, handmålad, terrin, karott samt korvask med lock, längd ca 24-27 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, krackelyr, lagningar, missfärgningar och sprickor

578914

2018-10-11