Brosch med flodpärlor

Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor
Brosch med flodpärlor

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BROSCH, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, med 2 flodpärlor Ø ca 6.20 & 5.80 mm samt 1 fasettslipad grön pastesten, stämplad ´´AP´´, längd ca 3.5 cm, totalvikt ca 8 g

Bruksslitage, flodpärlorna med mindre ojämnheter på ytan

578931

2018-10-10