Brosch med flodpärlor
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BROSCH, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, med 2 flodpärlor Ø ca 6.20 & 5.80 mm samt 1 fasettslipad grön pastesten, stämplad ´´AP´´, längd ca 3.5 cm, totalvikt ca 8 g
Bruksslitage, flodpärlorna med mindre ojämnheter på ytan
578931
2018-10-10