Blombord 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BLOMBORD, 1800-talets andra hälft, märkt K&B Patent, bemålat gjutjärn och plåt, naturalistisk form, tripodfot, bricka med genombruten sargdekor, tre etage för blomkrukor, löstagbara ben, höjd 165, diameter 68 cm

Skador och lagningar, ställvis dekorförlust

578932

2018-10-15