Blombord 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD, 1800-talets andra hälft, märkt K&B Patent, bemålat gjutjärn och plåt, naturalistisk form, tripodfot, bricka med genombruten sargdekor, tre etage för blomkrukor, löstagbara ben, höjd 165, diameter 68 cm
Skador och lagningar, ställvis dekorförlust
578932
2018-10-15