Vaser omkring 1800-talets mitt
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
VASER, ett par, sannolikt Frankrike, omkring 1800-talets mitt, brännförgylld brons och skärslipat glas, i form av urnor, mynningen med roulettedekor, hänklar i form av baccanter med vinlövsgirlanger, fotplattan med kymation, höjd 29,5 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Slitage
578939
2018-10-23