Vaser omkring 1800-talets mitt

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

VASER, ett par, sannolikt Frankrike, omkring 1800-talets mitt, brännförgylld brons och skärslipat glas, i form av urnor, mynningen med roulettedekor, hänklar i form av baccanter med vinlövsgirlanger, fotplattan med kymation, höjd 29,5 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage

578939

2018-10-23