Tekanna porslin Kina

Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina
Tekanna porslin Kina

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TEKANNA, porslin, Kina, 1900-talets början, klotformad, dekor av fiskare i sepia, botten med sigillmärke, höjd ca 9 cm

Slitage

578964

2018-10-12