Karin Björquist & Gunnar Cyrén ´´Nobel´´ serviser

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KARIN BJÖRQUIST, "Nobel" servis,18 st, benporslin, formgiven 1991, Rörstrand, bestående av: 6 kaffekoppar och fat, 6 tallrikar, 6 efterrättsskålar samt GUNNAR CYRÉN, "Nobel", bestickservis, 18 st, stål, Gense, bestående av 6 matgafflar, 6 matknivar, 6 kaffeskedar i förgyllt stål, diameter av mattallrikar ca 25.5 cm

Bruksslitage, mindre repor, ställvis förlust av förgyllning, enstaka nagg kan förekomma

579000

2018-10-12