Tallrikar Kina Wanli
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 3 dlr., porslin, Kina, Wanli (1573-1619), "Kraak", varierande dekor i underglasyrblått, brättet med reserver av blommor, diameter ca 20 cm
Nagg, två med lagningar, en med spricka
579034
2018-10-12