Johan Laurents Jensen oljemålning
Klubbat för:
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
JOHAN LAURENTS JENSEN (Danmark 1800-1856): Stilleben med rosor, signerad och daterad J. L. Jensen 1843, olja på pannå, ca 20,5 x 26,5 cm
PROVENIENS: Inköpt på Stockholms Auktionsverk år 1999
Smärre skador, krackeleringar
579039
2018-10-20