Johan Laurents Jensen oljemålning

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

JOHAN LAURENTS JENSEN (Danmark 1800-1856): Stilleben med rosor, signerad och daterad J. L. Jensen 1843, olja på pannå, ca 20,5 x 26,5 cm

PROVENIENS: Inköpt på Stockholms Auktionsverk år 1999

Smärre skador, krackeleringar

579039

2018-10-20