Vapenporslin för den ryska familjen Demidoff

Klubbat för:

4 400 SEK

2 500 SEK

FAT, Vapenporslin, Paris, Märkt P.L. Dagoty à Paris, 1800-talets första hälft, målad polykrom och förgylld dekor av blommor, tillverkad för den ryska familjen Demidoff, diameter 32 cm

579054

2018-10-13