Gunnar Cyrén Karolina glasservis Sommar
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, glasservis, "Karolina", 70 dlr, 1960-tal, Orrefors, med skärslipad dekor, bestående av: 11 likörglas, 12 sötvinsglas, 12 snappsglas, 12 selterglas, 11 rödvinsglas, 12 ölglas samt 1 karaff
Några mindre nagg, smärre slitage
579093
2018-10-11