Gunnar Cyrén Karolina glasservis Sommar

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GUNNAR CYRÉN, glasservis, "Karolina", 70 dlr, 1960-tal, Orrefors, med skärslipad dekor, bestående av: 11 likörglas, 12 sötvinsglas, 12 snappsglas, 12 selterglas, 11 rödvinsglas, 12 ölglas samt 1 karaff

Några mindre nagg, smärre slitage

579093

2018-10-11