Byrå senbarock Tyskland
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1700-talets mitt, Tyskland, senbarock, stomme fanerad i valnöt och rot, 4 lådor med beslag i mässing, kortsidorna med handtag i mässing, skiva i sten, höjd ca 95 cm, skivans mått ca 109x58 cm
Blekt, fanérsprickor, åldersrelaterat slitage
579198
2018-10-11