Utagawa Kunisada I träsnitt

Utagawa Kunisada I träsnitt
Utagawa Kunisada I träsnitt
Utagawa Kunisada I träsnitt
Utagawa Kunisada I träsnitt
Utagawa Kunisada I träsnitt
Utagawa Kunisada I träsnitt

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UTAGAWA KUNISADA KOCHORO TOYOKUNI III, 2 st ur "100 poem av 100 poeter", KUNISIDA I, "Bijn", träsnitt, båda ca 36,5x24 cm, samt

Beskurna i tryckytan, det ena blad kraftigt gulnat samt med lagningar, mindre veck och nagg

579201

2018-10-11