Kallskål i tenn 1700-tal

Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal
Kallskål i tenn 1700-tal

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KALLSKÅL, tenn, Örebro, 1777, längd ca 33 cm, FAT, sannolikt rokoko, tenn, otydliga stämplar, längd ca 19,5 cm

Skador, lagningar

579207

2018-10-15