Armring brosch förgyllt silver ametister
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARMRING, fasettslipade ametister i form av treklöver samt dekor med orientpärlor, innerdiameter 5,5 cm, BROSCH, i form av hästsko, förgyllt silver, fasettslipade ametister samt dekor av granulater, omkring sekelskiftet 1900, 4x3,5 cm, total vikt ca 31,7 g
Enstaka ametister med repor och skador
579276
2018-10-15