Ljusstakar
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, förgylld brons, empire, omkring 1800-talets andra kvartal, fotplatta med bladornamentik, skaft med akantus och vriden dekor, ljuspipa med kannelerad dekor, höjd ca 21, bredd 9 cm
Obefintligt bruksslitage, kvarlämnade putsrester
579305
2018-10-16