Dionysius Erdman saltkar 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DIONYSIUS ERDMAN (verksam 1749-1763/65), saltkar, silver, Skövde, rokoko, höjd 3,5, längd 8 cm

Spår av förgyllning, slitage och repor, stödskada

579364

2018-10-15