Glas
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
INGEBORG LUNDIN, glasservis, 60 dlr, Orrefors, modell Silvia, formgiven 1957, bestående av: 12 vinglas (höjd 14,5 cm), 12 selterglas (höjd 6,8 cm), 12 whiskeyglas (höjd 7,8 cm), 16 mindre glas (höjd 5,7), 6 tumlare (höjd 12,3 ) 1 kanna(höjd 13), 1 skål(höjd 3,5cm,Ø 11,5)
Samtliga signerade orrefors respektive of
Minimalt bruksslitage, entaka del med nagg
579410
2018-10-16