Matgrupp Proveniens Prins Oscar

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

PRINS OSCARS MATSALSGRUPP, 10 dlr, 1900-talets början, fanerad med mahogny, bestående av 8 stolar, matbord, buffé, bordets höjd ca 77, 150x109, 5 iläggskivor ca 60, 1 skiva 30, sitthöjd ca 47, bufféns höjd 90, 173x85 cm

PROVENIENS: Prins Oscar (1859-1953)

Slitage, märken

579425

2018-10-11