Tekanna Qianlong
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), klotformad, blomsterdekor i underglasyrblått, höjd ca 13 cm
Pip med nagg, en nagg till undersidan av locket och fotringen, senare handtag, knappen av locket med lagningar
579441
2018-10-20