Tapio Wirkkala vas Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAPIO WIRKKALA (1915-1985), vas "Kalvolan Kanto" eller "Stubbe", Iitalla, klarglas, organisk oregelbunden dekor påminnande om stubbe, signerad TAPIO WIRKKALA 3241, höjd ca 17, diameter ca 16 cm
Smärre repor undertill
579446
2018-10-28