Soffbord Tulip design Eero Saarinen
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
EERO SAARINEN, soffbord, "Tulip", Knoll International, formgivet 1957, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i vitlackerad aluminium, etikettmärkt NK inredning, höjd 52, diameter ca 91,5 cm
Bruksslitage, repor, marmorskiva med spricka och lagad skada i kanten
579478
2018-10-11