Spegel empirestil
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, empirestil, 1900-talets början, Förgyllare L. A. Winberg Malmö, förgylld, dekor av gripar, ansiktsmaskaroner och fyrfat samt bårder, märkt baktill, höjd ca 126, längd ca 58 cm
Glaset med folieringsbortfall, smärre slitage och färgbortfall
579548
2018-10-11