Spegel empirestil

Spegel empirestil
Spegel empirestil
Spegel empirestil
Spegel empirestil
Spegel empirestil
Spegel empirestil
Spegel empirestil
Spegel empirestil
Spegel empirestil
Spegel empirestil

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPEGEL, empirestil, 1900-talets början, Förgyllare L. A. Winberg Malmö, förgylld, dekor av gripar, ansiktsmaskaroner och fyrfat samt bårder, märkt baktill, höjd ca 126, längd ca 58 cm

Glaset med folieringsbortfall, smärre slitage och färgbortfall

579548

2018-10-11