Bertil Vallien ´´Galaxy Blue´´ vaser och skål
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, ´´Galaxy Blue´´ vaser och skål, 3 st, glas, Kosta Boda, Artist Collection, med överfång i blått och vit samt pålagt blå glasdekor, signerade, delvis etikettmärkta, höjd 8-22 cm
En nagg till fotringen av skålen, den större vasen med en mindre nagg till överfången, bruksslitage
579555
2018-10-11