Bertil Vallien ´´Galaxy Blue´´ vaser och skål

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BERTIL VALLIEN, ´´Galaxy Blue´´ vaser och skål, 3 st, glas, Kosta Boda, Artist Collection, med överfång i blått och vit samt pålagt blå glasdekor, signerade, delvis etikettmärkta, höjd 8-22 cm

En nagg till fotringen av skålen, den större vasen med en mindre nagg till överfången, bruksslitage

579555

2018-10-11