Tom Krestesen

Tom Krestesen
Tom Krestesen
Tom Krestesen
Tom Krestesen
Tom Krestesen
Tom Krestesen

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TOM KRESTESEN (född 1927): Tidningsläsaren, signerad och daterad Tom Krestesen 1957, olja på duk, ca 109x71 cm,

HISTORIK: Inköpt direkt av konstnären i Duvnäs.
Enligt uppgift är motivet en man som alltid satt vid Duvnäsrondellen och läste tidningen.

Krackeleringar, ytslitage

579582

2018-10-15