Tom Krestesen
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOM KRESTESEN (född 1927): Tidningsläsaren, signerad och daterad Tom Krestesen 1957, olja på duk, ca 109x71 cm,
HISTORIK: Inköpt direkt av konstnären i Duvnäs.
Enligt uppgift är motivet en man som alltid satt vid Duvnäsrondellen och läste tidningen.
Krackeleringar, ytslitage
579582
2018-10-15