Spelbord Holland 1700-tal
Closed
2018-10-12
579590
| Sold for | 8 200 SEK |
| Estimate | 10 000 SEK |
SPELBORD, Louis XV, Holland, fanerad med valnöt och lönn, dekor i bloemen-marqueterie, en låda, förgylld beslag, höjd 76, 74x49, totallängd 97 cm
Slitage, nyckel saknas