Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,

Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,
Apoteksskrin, 1700-/1800-tal,

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

APOTEKSSKRIN, bok, mahogny/-fanér, smidesbeslag och -handtag, utfällbara delar med inredning av fack för glasflaskor/-behållare samt lådor, locket klätt med sidentaft, lådorma klädda med marmorerat papper, 1700/1800-tal, lås med nyckel medföljer, höjd ca 19, 19 x 19 cm

Ålders- och bruksrelaterat slitage, något glaskärl med skador

579610

2018-10-15