Pipställ pipor 1800-tal

Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal
Pipställ pipor 1800-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PIPSTÄLL, med PIPOR, 8 st, 1800-tal, sjöskum och 1 st i masurbjörk med graverade signaturer (proveniens, enligt uppgift Mannerheim), mestadel med silverbeslag, hyllan fanérad i mahogny, dragknoppar i ben, hyllans mått ca 60, 46x30 cm

Bruksslitage, stället med mindre lagning

579623

2018-10-12