Pipställ pipor 1800-tal
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIPSTÄLL, med PIPOR, 8 st, 1800-tal, sjöskum och 1 st i masurbjörk med graverade signaturer (proveniens, enligt uppgift Mannerheim), mestadel med silverbeslag, hyllan fanérad i mahogny, dragknoppar i ben, hyllans mått ca 60, 46x30 cm
Bruksslitage, stället med mindre lagning
579623
2018-10-12