Såsskål på fat Gustaf Dahlgren silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 800 SEK

GUSTAF DAHLGREN, såsskål på fat, silver, fransk exportstämpel, stämplad Gustaf Dahlgren (mästare Malmö 1845-1875), Malmö 1860, invändigt förgylld, höjd 10,5, diameter 17 cm, vikt 420 g

579633

2018-10-12