Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 800 SEK
GUSTAF DAHLGREN, såsskål på fat, silver, fransk exportstämpel, stämplad Gustaf Dahlgren (mästare Malmö 1845-1875), Malmö 1860, invändigt förgylld, höjd 10,5, diameter 17 cm, vikt 420 g
579633
2018-10-12
Gör en kostnadsfri värdering här