Dosa Daniel Lundström 1772

Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772
Dosa Daniel Lundström 1772

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 800 SEK

DANIEL LUNDSTRÖM (silversmed i Stockholm 1751-1788), dosa, silver, stämplad DLS, Stockholm 1772, oval, dekor av lagerfestonger, kartuscher och bandrosetter, invändigt förgylld, botten med äldre ägarinititaler, vikt ca 53 g

Smärre slitage

579655

2018-10-12