Porslin, empire
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
URNA MED UPPSATS/CHAMPAGNEKYLARE, benvitt porlsin, empire, omkring 1800-talets andra kvartal, gulddekor med bladornamentik samt svanformade hänklar , höjd ca 38 cm
Nagg vid uppsatsen samt något bortnött gulddekor
579688
2018-10-11