Damarbetsbord stockholmsarbete

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DAMARBETSBORD, fanerat i mahogny, omkring år 1800, sengustavianskt, stockholmsarbete, tre lådor, beslag och lister i mässing, höjd 73, 77x47 cm

Senare beslag, sprickor, fanerlagningar

579690

2018-10-12