Fat skålfat Kina 1700-TAL

Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL
Fat skålfat Kina 1700-TAL

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, SKÅLFAT, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, skålfatet med gallerkant, längd/diameter ca 25 cm

Skålfatet med lagningar

579740

2018-10-12