Spegel med konsolbord senempire 1800-talets mitt

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL med KONSOLBORD, senempire/nyrokoko,1800-talets mitt, fanérad i mahogny, skuren floral dekor, överdel med spegel, delat spegelglas, spegeln ca 178x81 cm, konsolbordets höjd ca 81, 81,5x39 cm

Spegel med slitage. mindre fanerskada, konsolbord med fanerskador på sarg, sprickor, fanersprickor, skiva med förstärkning, ovansida solblekt, fläckar, fanérsprickor

579879

2018-10-15