Hans Bergström golvlampa
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS BERGSTRÖM, "Modell 569", även kallad "Giraffen", golvlampa, Ateljé Lyktan, 1950-tal, stomme i lackerad metall, skärm i textil, höjd ca 138 cm
Bruksslitage, bortfall i lackeringen, smärre rostspår, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
579968
2018-10-12