Hans Bergström golvlampa

Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa
Hans Bergström golvlampa

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HANS BERGSTRÖM, "Modell 569", även kallad "Giraffen", golvlampa, Ateljé Lyktan, 1950-tal, stomme i lackerad metall, skärm i textil, höjd ca 138 cm

Bruksslitage, bortfall i lackeringen, smärre rostspår, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

579968

2018-10-12