Bägare tumlare saltkar sockerskål gräddkanna silve
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, BÄGARE, TUMLARE, SALTKAR MED SKED, silver, 1900-tal, saltkar och sked stämplade Göte Persson, Wilhelmina 1937, gräddkannans höjd 6 cm, saltkarets längd 7 cm, total vikt 157 g
smärre bucklor
saltkaret med graverade initialer
579999
2018-10-19