Bägare tumlare saltkar sockerskål gräddkanna silve

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, BÄGARE, TUMLARE, SALTKAR MED SKED, silver, 1900-tal, saltkar och sked stämplade Göte Persson, Wilhelmina 1937, gräddkannans höjd 6 cm, saltkarets längd 7 cm, total vikt 157 g

smärre bucklor
saltkaret med graverade initialer

579999

2018-10-19