Josef Frank soffbord firma Svenskt Tenn
2018-10-15
580001
| Klubbat belopp | 7 600 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
JOSEF FRANK, soffbord, modell 1104, design för firma Svenskt Tenn, 1940-tal, fanér i valnöt, benställning skyltmärkt UD R16941, höjd ca 55, 54x80 cm
Proveniens: Utrikesdepartementet