Servis "Måsen"

Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis
Servis

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MAT- OCH KAFFESERVIS, 76 dlr, "Måsen", Bing & Gröndahl, bestående av: 12 mattallrikar (diam 24 cm), 12 djupa tallrikar (diam 21 cm), 12 efterrättstallrikar (diam 22 cm), 12 assietter (diam 18 cm), uppläggningsfat (längd 51 cm), soppterrin (höjd 16 cm), 14 kaffekoppar med fat, kaffekanna (höjd 25 cm), kanna (höjd 22 cm), såssnipa (längd 24 cm), skål (diam 23 cm), 2 skålar på fot (höjd 10-15 cm), 2 vaser (höjd 10-13 cm), 2 askfat, tandbetshållare, pepparströare.

Smärre slitage, mycket 2:a sortering, 1 assiette med nagg, 1 djup tallrik med nagg, 2 koppar med nagg

580029

2018-10-19