Sockerruska

Sockerruska
Sockerruska
Sockerruska
Sockerruska
Sockerruska
Sockerruska
Sockerruska
Sockerruska
Sockerruska
Sockerruska

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOCKERRUSKA, TEDOSA, TEKANNA, silver, 1900-tal, mestadels England, sockerruskan Sheffield 1896, höjd ca 10-23 cm, totalvikt ca 650 g

Slitage, spricka på knopp

580038

2018-10-18