Gaffel silver 1700-tal

Gaffel silver 1700-tal
Gaffel silver 1700-tal
Gaffel silver 1700-tal
Gaffel silver 1700-tal
Gaffel silver 1700-tal
Gaffel silver 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 800 SEK

GAFFEL, silver, 1700-talets förra hälft, ostämplad, tretenad, koniskt filigranskaft, vid klorna graverade blad, delvis förgylld, prickade bokstäver vid skaftavslutningen ZW 1783, längd 15,5 cm, vikt 40 g

skaftavslutningen ursprungligen med infattad sten

580041

2018-10-15