Silver fat samt skålar
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT samt SKÅLAR, 6 st, silver, bestående av: skål med uddiga kanten, CG Hallberg, Stockholm, 1916, 2 fat med uddiga kanten Carl Fredrik Carlman, Stockholm, 1917, 2 skål med uddiga kanten, Davidssons, Kristianstad, 1930 samt en skål med en svensk importstämpel, höjd ca 3.5-6 cm, totalvikt ca 907 g
Slitage, bucklor, anlöpning
580073
2018-10-20