Silver fat samt skålar

Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar
Silver fat samt skålar

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FAT samt SKÅLAR, 6 st, silver, bestående av: skål med uddiga kanten, CG Hallberg, Stockholm, 1916, 2 fat med uddiga kanten Carl Fredrik Carlman, Stockholm, 1917, 2 skål med uddiga kanten, Davidssons, Kristianstad, 1930 samt en skål med en svensk importstämpel, höjd ca 3.5-6 cm, totalvikt ca 907 g

Slitage, bucklor, anlöpning

580073

2018-10-20