Fat på fot Kina
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
FAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1900-talets början, vågformad kant, celadonglasyr, dekor av blommor och insekter i emaljfärger, detaljer i guld, botten med sigillmärke, diameter ca 23, höjd 6 cm
Slitage
580094
2018-10-15