Fat på fot Kina

Fat på fot Kina
Fat på fot Kina
Fat på fot Kina
Fat på fot Kina
Fat på fot Kina
Fat på fot Kina
Fat på fot Kina
Fat på fot Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

1 200 SEK

FAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1900-talets början, vågformad kant, celadonglasyr, dekor av blommor och insekter i emaljfärger, detaljer i guld, botten med sigillmärke, diameter ca 23, höjd 6 cm

Slitage

580094

2018-10-15