Nattljusstakar 1700-tal rokoko

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

NATTLJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons och bemålad metall, 1700-tal, rokoko, naturalistisk form, dekor i form av rosenbuske, blommor i glaserad keramik, bladhölstrade ljuspipor, höjd ca 18 cm

Slitage, skador, dekorelement saknas

580104

2018-10-15