Värmetallrikar Kina 1700-tal

Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal
Värmetallrikar Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRMETALLRIKAR, 2 st., snarlika, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en med oktagonalt brätte, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 23-24, längd 27-28 cm

Slitage

580153

2018-10-15