Värmetallrikar Kina 1700-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄRMETALLRIKAR, 2 st., snarlika, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en med oktagonalt brätte, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 23-24, längd 27-28 cm
Slitage
580153
2018-10-15