Vas Kina Kangxistil

Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil
Vas Kina Kangxistil

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 17/1800-tal, Kangxistil, dekor av reserver med prunus, uppställda ting samt lotus i underglasyrblått, rutbård, höjd ca 20 cm

Smärre glasyrnagg

580160

2018-10-15