Georg Nelson ´´Action Office Propst Desk´´
Closed
2018-10-15
580162
| Sold for | 800 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
ROBERT PROPST & GEORGE NELSON, skrivbord, "Action Office Propst Desk", design för Hermann Miller, USA, formgivet 1971, benställning i gjutjärn, etikettmärkt, höjd ca 74, 80x150 cm
Hörn med skada/spricka, repor, slitage